עיצוב אישי

 

תהליך בניית תכשיטים בעיצוב אישי 

מתלבטים מה לקנות לאהובה ליום ההולדת או ליום הנישואין? רוצים להפתיע את האם היקרה או הסבתא במתנה מרהיבה? כשלא יודעים מה לקנות, תכשיטים הם התשובה. התכשיטים מלווים את הנשים מימי קדם ומעניקים להן את הביטחון העצמי שהן כה זקוקות לו. אף אישה שמכבדת את עצמה לא תצא לאירוע גדול ללא תכשיט יקר שיהיה תלוי על צווארה, או תכשיט שהיא תענות על זרוע או על אוזניה. כך שאם רוצים ללכת על בטוח, עיצוב תכשיטים בהזמנה אישית הוא התשובה. כלומר, אתם מזמינים את התכשיטים, ואילו צורף תכשיטים בעיצוב אישי מכין אותם עבור האישה שלכם.

כל היתרונות בתכשיטים בעיצוב אישי

אם רוצים להפתיע את האישה באמת ובתמים, עיצוב תכשיטים בהזמנה אישית הוא התשובה. קיים הבדל משמעותי בין תכשיטים שעוצבו במיוחד לבין תכשיטים רגילים. דבר ראשון, תכשיטים בעיצוב אישי הם תכשיטים מיוחדים שאין לאף אחת אחרת. הם מיועדים רק לאישה שלכם ויכולים להפתיע אותה. שנית, תכשיט בעיצוב אישי הוא מתנה ייחודית המעידה על התחשבות ועל אכפתיות רבה. תכשיטים מסוג זה מיועדים לאישה שאתם אוהבים יותר מכל ולא מוכנים להתפשר בשבילה. כמו כן, תכשיטים בעיצוב אישי מעידים על יוקרה, ואתם רוצים שהאישה שלכם תסתובב עם תכשיטים מיוחדים שיקצרו מחמאות בכל מקום שהיא הולכת אליו.

תהליך בניית תכשיטים בעיצוב אישי – איך זה עובד בפועל?

אז מה קורה מאחורי הקלעים של עיצוב תכשיטים? מה כולל תהליך בניית תכשיטים בעיצוב אישי? ובכן, תהליך זה כולל כמה שלבים משמעותיים שכדאי להכיר:

1. להכיר יותר את עולם התכשיטים.

לפני שאתם מגיעים לעצב את התכשיט שלכם, כדאי לגבש דעה לגבי העיצוב שלו. קיימות אפשרויות רבות ומגוונות לעיצוב תכשיטים, בייחוד כאשר ישנם חומרים רבים כל כך כמו זהב צהוב, זהב לבן, יהלומים, אבני ספיר, אבני ברקת ועוד. מעבר לכך, חשוב להבין איזה סוג תכשיטים אתם רוצים? שרשרת, עגילים או צמיד? או אולי אתם מעוניינים בכלל בסט תכשיטים של כל זה יחד? רק לאחר שיש לכם רעיון או דעה פחות או יותר, ניתן לעבור לשלב הבא של התייעצות עם מקצוענים.

2. הכול מתחיל בייעוץ אישי.

מכיוון שמדובר בתכשיטים בעיצוב אישי, אתם אלה שקובעים את העיצוב של התכשיט שתבחרו. צורף תכשיטים בעיצוב אישי נפגש אתכם כדאי שתוכלו לספר לו על העיצוב שלכם. זוהי ההזדמנות שלכם להפליג עם הדמיון ולתאר לצורף איזה תכשיט אתם מעוניינים ליצור, מבחינת אבן החן, החומרים שממנו יהיה עשוי התכשיט וכדומה. הצורף יקשיב לרעיונות שלכם ויקבע בסופו של דבר מה בר ביצוע ומה קצת פחות. כך שתוכלו לצאת עם הרגשה טובה שמקשיבים לכם. מכל מקום, גם אם אין לכם רעיון נקודתי, אלא רק רעיונות כלליים לגבי סוג התכשיט שאתם רוצים להעניק לאישה שלכם, הצורף המקצועי יעזור לכם למצוא את התכשיט שישמח את האישה.

3. יוצרים סקיצה.

לאחר השיחה עם צורף תכשיטים בעיצוב אישי, מסרטטים ללקוח סקיצה על מנת שיוכל לקבל מושג איך ייראה התכשיט שלו לאחר העבודה המוגמרת. הסקיצה תכלול את כל החומרים שבהם ישתמש הצורף במהלך הכנת התכשיט או התכשיטים, תוך המראה הכללי של התכשיט. היתרון בסקיצה ממוחשבת הוא יכולתו של הלקוח להעיר הערות כדי לתקן, להוסיף או להחסיר. ברגע שהלקוח רואה בפועל כיצד ייראה התכשיט שלו, קל יותר לתקן ובהמשך גם להכין את התכשיט לשביעות רצונו של הלקוח. חשוב לציין שרק בשלב הזה ניתן לבצע את התיקון. לאחר מכן התכשיט עובר לצורף והוא יתחיל בעבודתו.

4. מתחילים לעבוד על התכשיט.

לאחר שהלקוח עבר על הסקיצה ואישר את כל התיקונים, עוברים לשלב הבא של העבודה בפועל. מתחיל תהליך בניית תכשיטים בעיצוב אישי בפועל. הצורף לוקח את הסקיצה ומתחיל ליצור את התכשיט בהתאם לדרישות הלקוח. עבודת הצורפות כוללת כמה תהליכים משמעותיים המשפיעים על הנראות של התכשיט. בשלב הראשון, הצורף מכין את כל החומרים הדרושים לייצור התכשיט: זהב צהוב או לבן, יהלומים, אבני חן ועוד. בשלב השני מתחיל הניסור וההפרדה של חומרי הגלם על מנת לייצר מהם תכשיטים. לאחר מכן, משייפים את חומרי הגלם כדי להעניק לתכשיט את הצורה הבסיסית שלו, לנקב אותו במקומות הנכונים. השלב הרביעי הוא שלב ההלחמה, שבו מחברים את כל החומרים יחד – הזהב והאבנים היקרות על מנת ליצור תכשיט אחד. השלב החמישי הוא שלב ריקוע התכשיט, והוא כולל ריקוע באמצעות כלים כמו פטיש וסדן וכיפוף באמצעות מלקחיים. ולבסוף מגיע שלב הגימור הכולל ליטוש סופי באמצעות שחיקה, ליטוש על ידי נייר לטש ומכונות מיוחדות.

5. זהו, התכשיט מוכן.

לאחר תכנון שלם, מלאכת מחשבת ועבודה רבה מצד הצורך, התכשיט שלכם מוכן. תקבלו הזמנה לגשת ולאסוף את התכשיט, ולאחר מכן להעניק אותו לאישה שלכם. לאחר שהתכשיט עבר שלבים רבים כל כך, הוא מוכן כעת לכך שתתנו אותו לבחירת לבכם. התכשיט בעיצוב אישי ישמח כל אחת ויתאים לכל בגד שהיא תלבש.

איך בוחרים איזה תכשיט לעצב?

לאחר שראינו את השלבים השונים והמשמעותיים שעובר כל תכשיט לפני שהוא מגיע אל הקופסה המעוצבת והמהודרת, ניתן דעתנו אל הבחירה שעלינו לעשות כדי לעצב את התכשיט. אחד הדברים הראשונים שצריך לעשות הוא לבחור את סוג התכשיט. האם אתם מעוניינים להעניק שרשרת תליון יפהפייה לאירועים מיוחדים? או אולי עגילים יפהפיים שלא ניתן להתעלם מהם? או שאולי האישה שלכם אוהבת לענוד צמידים מכל הסוגים? לאחר מכן, יש צורך לבחור את סוג הזהב שממנו יהיו עשויים התכשיטים. חשוב להבין כי קיימים שני סוגי זהב עיקריים – זהב צהוב וזהב לבן. הזהב הצהוב הוא הזהב שכולנו מכירים. מדובר בזהב קלאסי, הוא בולט במיוחד ויש נשים שאוהבות אותו מאוד. הוא משתלב טוב עם יהלומים, אך מגיע גם בעיצוב מרהיב ללא אבני חן כלל וכלל. סוג אחר של זהב הוא זהב לבן, בעל מראה לבן-כסוף. מדובר בזהב עדין יותר אשר מתאים לנשים עדינות טעם. גם הוא משתלב נהדר עם אבני חן שונות, בייחוד יהלומים או אבני ספיר. מכל מקום, לפעמים ניתן לבחון את אותו התכשיט בשני סוגי הזהב – צהוב ולבן – כדי לראות איזה מהם הוא המתאים ביותר.

תכשיט בעיצוב אישי לכל אירוע שרק תבחרו

עיצוב תכשיטים בהזמנה אישית הוא אחד הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לאישה שאתם אוהבים. וכעת הגיע הזמן לבחון את ההזדמנויות השונות שבהן ניתן לפנות לעזרתו של צורף תכשיטים אשר יחייה את החלום ויעניק לאישה את הטבעת, השרשרת או הצמיד שהיא תמיד רצתה ואפילו לא ידעה על כך. אחת ההזדמנויות הבולטות יתר היא הצעת נישואין. לאחר שנים של קשר, אתם מעוניינים למסד את העניינים ולבוא בהצעה שהיא לא תוכל לסרב לה, בתנאי שתגישו לה בתוך קופסה את הטבעת המעוצבת בעיצוב אישי, כמובן. קיימות הזדמנויות שונות נוספות שבהן כדאי להזמין תכשיטים בעיצוב אישי דוגמת ימי הולדת מיוחדים, אירועים משמעותיים כמו מעבר דירה או סיום התואר, הולדת הבן או הבת ועוד. ולפעמים לא צריך סיבה למסיבה, פשוט קנו תכשיט בעיצוב אישי כדי לשמח ולהפגין אהבה.